Americký bar je nejstarším barem v Praze a druhým nejstarším barem v Evropě.

Jeho historie sahá až do začátku minulého století, kdy byl patrně prvním významnějším veřejným místem, ve kterém se odrážely myšlenky z „Nového světa“, jenž byly tehdy vzorem a konkretizovaly vlastenecké a politické ideály doby při zakládání vlastní demokratické republiky.

 

Není tedy divu, že tady lze vysledovat i vliv Spolku amerických žen. Právě ženy zde mohly bar navštěvovat samostatně bez doprovodu mužů. Odborníci si jistě povšimnou i dokonale provedeného interiéru. Atmosféru Chicagského baru začátku století vytvářejí černé keramické obklady na sloupech a k nim jako kontrast kolorované kresby Mikoláše Alše s lidovými motivy.

Barové židle stejně jako rozlehlý bar a další mobiliář jsou rovněž v černém provedení.

Dominantou stropu je lustr, dodaný Františkem Křižíkem, řešený jako mozaikový vitrážový věnec se čtyřmi diamantovými kazetami a doplněn kresbou s motivem volavky od Mikoláše Alše.

Podle dobových fotografií byl také nově navržen barový pult z černého mramoru, s bočními prosklenými nástavci.

 

Americký bar na Vás jistě zapůsobí neopakovatelnou atmosférou, ve které si můžete vybírat ze široké nabídky koktejlů, špičkových destilátů nebo šampaňského. Doufáme tedy, že i Vy strávíte v Americkém baru příjemný večer a ochutnáte výtečné koktejly namíchané naším profesionálním barmanem.